Tarot online : Velká Arkána

Online výklad tarotu zdarma

Balíček tarotu se skládá ze 78 karet,z nichž každá má několik významů. Každá z těchto karet zobrazuje nějakou situaci nebo osobu,která nese určitý symbolický význam. Balíček karet se dělí na dvě části,které se nazývají arkány / z latinského arcanum-tajemství /.

Výklad tarotu onlineJsou to: Velká arkána /tajemství/ a Malá arkána /tajemství/. Každá tarotova karta se nazývá arkánem,protože k jejímu pochopení je nezbytná znalost symboliky,která je v jejím obrázku zakodována a My se Vás budeme snažit s touto symbolikou nejen seznamovat,ale i to aby jste pochopili její význam.

Velká Arkána

Velká Arkána se skládají z 22 alegorických karet označených číslicemi 0 až 21,které jsou zapsány římskými číslicemi /s výjimkou nuly/. Jsou to : Blázen/0/, Mág/I/, Velekněžka nebo Papežka/II/, Císařovna/III/, Císař/IV/, Velekněz nebo Papež nebo Velký Hierofant/V/, Zamilovaní/VI/, Vůz/VII/, Spravedlnost/VIII/, Poustevník/IX/, Kolo štěstí/X/, Síla/XI/, Viselec/XII/,Smrt/XIII/, Mírnost/XIV/, Ďábel/XV/, Věž/XVI/, Hvězda/XVII/, Měsíc/XVIII/, Slunce/XIX/, Soud/XX/, a poslední z alegorických karet je Svět//XXI/. 

Pořadí tarotových karet a tarot z historického hlediska

Toto pořadí karet Velkých arkán se objevuje ve všech balíčcích,které vycházejí z marseillského tarotu,který vzniklv 17.století ve Francii a jehož ikonbagrafický vzor byl téměř 200let považován za závazný. Kromě něj se lze,ale také setkat se soubory karet,v nichž je VIII.arkánem Síla a XI.arkánem Spravedlnost. Jejich změnu později kolem roku 1910 Arthur Edward Waite, ve své době velmi významný esoterik,který byl představitel Hermetického řádu Zlatého úsvitu a je i autor jednoho z nejznámějších balíčků zvaného Doder-Waitův nebo univerzální tarot. 

Ke každému z těchto arkán je přiřazena určitá astrologická,numerologická a esoterická symbolika

Ke každému z těchto arkán je přiřazena určitá astrologická,numerologická a esoterická symbolika. Sled kare totiž ve skutečnosti vypráví dobrodružný příběh o člověku / v tarotu ho zastupuje nulové arkánum – Blázen/,který na své cestě potkává různé postavy a prochází různými životními situacemi. Je to,ale zároveň také příběh duchovní iniciace žáka,který postupuje vzhůru k vyšším stupňům zasvěcení do tajemství dávné magie,která sama o sobě je velmi zajímavou vědou a nebo i jiné formy duchovní praxe.

Průměr: 2.5 (2 votes)
Jak často čtete horoskopy ?:

style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6557227008945158"
data-ad-slot="2144181454"
data-ad-format="link">